Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – #zostanwdomu – Komunikat w związku z zarządzeniem Abp Metropolity Białostockiego

PILNE

Siostry i Bracia! Drodzy Parafianie!

Po szczegółowym zapoznaniu się z wytycznymi państwowymi i nowym rozporządzeniem Arcybiskupa Metropolity Białostockiego z dn. 26 marca 2020 r. oraz po ponownym duszpasterskim namyśle, w duchu jedności z zarządzeniami korygujemy wcześniejsze decyzje.

Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, informujemy, że od dnia 27 marca w Eucharystii w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

W praktyce, z racji na Msze św. koncelebrowane umożliwia to, uczestnictwo we Mszy św. po jednej osobie modlącej się w zamówionej intencji.

Drzwi Kościoła na czas Mszy św. będą zamknięte, a osoby, które zamówiły intencje chcące uczestniczyć we Mszy św. będą mogły wejść od strony zakrystii.

Nie jesteśmy w stanie w inny sposób spełnić wymogów bezpieczeństwa, wynikających z konieczności ograniczenia liczebności zgromadzenia do nie więcej niż 5 osób, a jednocześnie umożliwić uczestnictwo w Eucharystii. Zwykle w naszym kościele gromadzi się znacznie więcej osób.

Decyzja ta obowiązuje w niedzielę i w dni powszednie – do odwołania.

Uroczystości Triduum Paschalnego odbędą się bez udziału wiernych. Bardzo prosimy o przyjęcie tej decyzji w zaufaniu. Uważamy, że taka decyzja najlepiej wspiera działania zmierzające do ograniczenia przenoszenia się wirusa.

Wszystkie przyjęte na te dni intencje mszalne odprawimy zgodnie z harmonogramem.

Możliwość krótkiej adoracji oraz skorzystanie ze spowiedzi św. w dni powszednie w godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00 oraz w sobotę godz. 15:00-17:00. W kościele nie może przebywać jednoczenie więcej niż 5 osób.

PROSIMY BY PAMIĘTAĆ O OGRANICZENIU
nie przestrzeganie tego wymogu może doprowadzić do odpowiedzialności karnej i finansowej Was i parafię.

Prosimy o zachowanie roztropności.

Otaczamy Was modlitwą i powierzamy nasze rodziny opiece NMP Królowej Rodzin. Pozostajemy do Waszej dyspozycji. Niech Was Bóg błogosławi i strzeże i darzy pokojem. Wasi duszpasterze.

Prosimy o zapoznanie się z rozporządzeniem Arcybiskupa Metropolity.

SŁOWO DUSZPASTERSKIE

„Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam!” J 20, 26

Siostry i Bracia. Drodzy parafianie. Zawsze tęskniłem za Kościołem, w którym panuje domowa atmosfera. Domem, który jest ciepły, prosty, zwyczajny, w którym nie brakuje miejsca dla chorych, modlitwy na kolanach, małżeńskiej wierności, wymagającej miłości. Kościół domowy, do którego chętnie się wraca, nie pozbawiony cnót i wad. Dom, w którym jest ludzka słabość. Taką wspólnotę tworzymy. W takiej wspólnocie zbliżamy się do Boga. Kościół rozpoznaje się, podobnie jak Jezusa, po jego ranach. Ostatni dni, doświadczenia i ograniczające nasz udział w eucharystii i nabożeństwach decyzje są dla nas raniące, bolesne a jednocześnie przez to stają się miejscem doświadczenia obecności Jezusa w żywym kościele, którym jesteśmy. Te rany w dniu Zmartwychwstania zostają uwielbione i płynie z nich zbawienny pokój, który jest pierwszym darem Zmartwychwstania. Z nadzieją zatem trwając w modlitwie oczekujmy Paschy.

Jak wiecie, przez ostatnie miesiące w każdą niedzielę, na miarę możliwości, w imieniu wszystkich kapłanów stałem przed Kościołem aby Was pożegnać, byście wychodzili z domu modlitwy, z przeświadczeniem, że jesteście oczekiwani, że macie gdzie wrócić. Dziś stało się to przeszywającym doświadczeniem tęsknoty, za dniem, kiedy będziemy mogli stanąć przed świątynią, aby Was przywitać, by móc powiedzieć dobrze, że jesteś, dobrze, że wróciłeś.

Jezus zapewnił: „Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20). W środę popielcową zostaliśmy wezwani i zaproszeni przez Jezusa: „…wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie (Mt 6,6).

Jezus przekracza wszystko i jest blisko nas jeśli tylko zgodzimy się na jego bliskość. Jest tam gdzie jest jedność w Jego imię.

Ojcowie, drogie Mamy! Teraz przyszedł czas, byście jeszcze bardziej wypełniali swoje powołanie, byście zatroszczyli się o Wasz domowy Kościół, o rodzinę budując jedność w modlitwie. Gromadźcie swoich bliskich we wspólnej modlitwie, niech ona was umacnia i strzeże. Niech staje się ona miejscem doświadczenia obecności Boga Ojca.

Dziękujemy za okazane dotychczas zrozumienie, wszystkie gesty życzliwości, wyrazy troski okazane drogą telefoniczną, mailową, sms-ową, za zainteresowanie potrzebami naszej wspólnoty, a przede wszystkim za wspólną modlitwę, która nas łączy każdego dnia wieczorem oraz w niedzielę za pośrednictwem naszych parafialnych mediów społecznościowych. Ciągle pozostajemy do Waszej dyspozycji.

Prosimy i apelujemy, uważajcie na siebie i bliskich, pozostańcie w domu, nie wychodźcie bez konieczności. Otaczamy Was wszystkich modlitwą, powierzamy nasze rodziny a zwłaszcza osoby chore, samotne opiece NMP Królowej Rodzin. Niech Was Bóg błogosławi i strzeże i darzy pokojem.

Wasz Proboszcz
wraz z Duszpasterzami