XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 16 października 2022r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 16 października 2022r.

1/ Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
2/ Dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowanie po Mszy św., o godz. 11.30.
3/ W dniu dzisiejszym spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej, po Mszy św., o godz. 18.00. Zapraszamy na plebanię.
4/ Społeczność Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Palmowej zwraca się z prośbą o głosy na projekt Budżetu Obywatelskiego –związanego z modernizacją przestrzeni szkolnej, remont wypożyczalni i czytelni oraz organizację zajęć technicznych dla kobiet w każdym wieku. Podpisy zbierają osoby zaangażowane w te projekty.
5/ W tygodniu: Święto św. Łukasza – 18 października. Msza Święta w intencji Pracowników Służby Zdrowia zostanie odprawiona we wtorek, o godz. 18.00 w Archikatedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, farmaceutów oraz innych pracowników świata medycznego, a także wspomnienie liturgiczne: bł. Jerzego Popiełuszki – 19 października i św. Jana Pawła II – 22 października.
6/ Zbliża się miesiąc listopad, w którym to wspominamy w kościele imiona zmarłych i modlimy się za nich. Kartki na „wypominki” znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła i na ławkach.
7/ W przyszłą niedzielę taca na Misje.
8/ Ksiądz Krzysztof Rudziński wydał w formie książki swoją pracę doktorską pt. „Wezwani do Nawrócenia. Księga Ezechiela w Wielkopostnej Liturgii Kościoła”. Gratulujemy księdzu Krzysztofowi i zachęcamy do nabywania w zakrystii tego dzieła za dobrowolną ofiarą.