XVII Ekumeniczne Spotkanie Młodych 2021

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – XVII Ekumeniczne Spotkanie Młodych 2021

Na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan uczniowie i katecheci z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku przygotowali XVII Ekumeniczne Spotkanie Młodych 2021. Ze względu na pandemię spotkanie zostało zrealizowane online i jest dostępne na kanale YouTube. Tegorocznym hasłem są słowa: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9). W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki; Arcybiskup Jakub, prawosławny ordynariusz Białostocki i Gdański; Pastor Ireneusz Dawidowicz z Kościoła Chrześcijan Baptystów; ks. Tomasz Wigłasz z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Białymstoku.
Program trwa 42 minuty i stanowi ciekawy materiał do refleksji, dyskusji, spotkań i lekcji na temat ekumenizmu w pracy z młodzieżą. Serdecznie zapraszamy!
Transmisja: kliknij i zobacz.