Wieczór ze świętymi 2020

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – Wieczór ze świętymi 2020

Zgodnie z tradycją, 31 października, dzień przed uroczystościami odpustowymi w naszej parafii odbył się wieczór ze świętymi. Po wieczornej Mszy św., przy wystawionych przed ołtarzem relikwiach, ks. Adam wygłosił konferencję o świętych i świętości.

Następnie został wystawiony Najświętszy Sakrament, przed którym modliliśmy się i śpiewaliśmy pieśni dziękując dobremu Bogu za świętych, szczególnie tych, których mamy ‚na wyciągnięcie ręki’ w naszej parafii. Momentem kulminacyjnym było odmówienie Litanii do Wszystkich Świętych, oraz błogosławieństwo Eucharystyczne.

Niestety, ale z racji na obostrzenia związane z COVID-19 nie odbyła się procesja alejkami cmentarza, jak również musieliśmy pominąć ucałowanie relikwii. Może za rok będzie lepiej :).

Nasze spotkanie zakończmy słowami abp. Stanisława Wielgusa: ‚Każdy z nas jest (…) powołany do świętości, by pójść do nieba, bo święty to ktoś kto jest w niebie. Są różne drogi do świętości. Inna jest droga ojca, matki, dziecka, kogoś kto jest stolarzem, mechanikiem, wojskowym, księdzem, bo to jest wola Boga zawarta w dekalogu i w obowiązkach stanu – żołnierza, czy księdza. Każdy ma inną drogę do świętości, ale każdy jest do niej wezwany’. Zatem do zobaczenia w niebie :)!

[See image gallery at wszystkichswietych.archibial.pl]

Artykuł Wieczór ze świętymi 2020 pochodzi z serwisu Parafia pw. Wszystkich Świętych Białystok.