TRANSMISJA NA ŻYWO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA POKARMÓW!

Informacja pobrana z dojlidyparafia.pl – TRANSMISJA NA ŻYWO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA POKARMÓW!

TRANSMISJA NA ŻYWO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY I ADORACJI (na stronach: Kuriera Porannego, Gazety Wspólczesnej i Facebooka Parafielnego)
WIELKA SOBOTA (11.04.2020), GODZ. 12.00
Kochani, Siostry i Bracia! Trwając w jedności wiary, nadziei i miłości i łącząc się z Wami, jak dotychczas, transmisjami Nabożeństw on-line na parafialnej stronie Facebook, zapraszamy Was w Wielką Sobotę na godz. 12.00, aby przy wspólnej modlitwie pobłogosławić pokarmy na stół wielkanocny. Zbierzcie się w gronie rodzinnym wokół stołu z tradycyjnie przygotowaną „Święconką” do wspólnej modlitwy. Kapłan udzieli błogosławieństwa a głowa rodziny (ojciec/matka) pokropi pokarmy wodą święconą, którą mamy w domach. Następnie, jak co roku, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w ramach Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia, wspólnie będziemy adorować Chrystusa leżącego w grobie. Chociaż w ten sposób odwiedzimy Grób Pański oczekując największej tajemnicy Świąt Wielkanocnych – Zmartwychwstania Pańskiego.