Spotkanie z uchodźcami z Ukrainy

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – Spotkanie z uchodźcami z Ukrainy

25 kwietnia 2022 odbyło się spotkanie w wojewódzkim ośrodku zakwaterowania uchodźców przy ul. Transportowej w Białymstoku, prowadzonym przez Fundację Spe Salvi. Nasza „pomoc sąsiedzka” to 41 szt. (738kg) paczek z żywnością i artykułami pierwszej potrzeby. Paczki zostały przekazane przez J.E. Abpa Józefa Guzdka, Metropolitę Białostockiego. W czasie spotkania Ks. Abp Józef modlił się za obecnych Ukraińców i za ich ojczyznę o zwycięstwo i rychły pokój. Nawiązując do wydarzeń zbawczych Wielkiego Piątku i Wielkanocy, powiedział do zebranych: „Chcemy, jako naród, jako sąsiedzi pomóc Wam w niesieniu tego krzyża, otwierając nasze domy, otwierając nasze serca i dzieląc się tym, czym możemy. Tutaj jest Caritas, która pomaga Wam dźwigać ten krzyż. Życzę Wam, żebyście szczęśliwie i jak najszybciej wrócili do swojej ojczyzny Ukrainy. Wierzę i ufam gorąco, że Ukraina zmartwychwstanie!”