Ogłoszenia – 26 Niedziela Zwykła – 2020-09-27

Informacja pobrana z rkalinowski.pl – Ogłoszenia – 26 Niedziela Zwykła – 2020-09-27

1. Obchody liturgiczne w tym tygodniu:
    • 28 września – Święto bł. Michała Sopoćki, Patrona Białegostoku. W tym dniu o godz. 15.00 będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego przy skrzyżowaniach i na placach Miasta Miłosierdzia. W naszej parafii modlić się będziemy przy Krzyżu misyjnym.
    • 29 września – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
    • 30 września – Wspomnienie św. Hieronima
    • 1 października – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
    • 2 października – Wspomnienie św. Aniołów Stróżów
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  3. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00. W piątek wieczorem Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odmówiona wspólnie przed rozpoczęciem Mszy św. o godz. 18.00.
  4. Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Prosimy grupy parafialne o prowadzenie modlitwy różańcowej w następujące dni:
    • poniedziałki – Wspólnota Gloriosa Trinita
    • środy – Apostolstwo Dobrej Śmierci
    • piątki – Wspólnota Modlitewna Matki Bożej Fatimskiej
    • Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Na pierwsze nabożeństwo zapraszamy dzieci w poniedziałek 5 października.
  5. Zachęcamy do śpiewania w naszym parafialnym chórze. Tych, którzy swoim śpiewem chcą wychwalać Boga i uświetniać nasze niedzielne zgromadzenia prosimy o zgłaszanie się do Pana organisty.
  6. Dzisiaj przed kaplicą są zbierane ofiary do puszek na pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.
  7. Zapraszamy uczniów klasy 6 – 7 – 8 SP i starszych do rozpoczęcia lub kontynuowania przygotowania się do bierzmowania. Szczegóły na stronie parafialnej.