Msza św. o jedność chrześcijan

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Msza św. o jedność chrześcijan

W dniach od 18 do 25 stycznia 2021 roku, pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9), obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Mszy świętej w tej intencji, celebrowanej w kościele pw. Chrystusa Króla w Białymstoku, przewodniczył w niedzielę 24 stycznia Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Relacja z uroczystości: kliknij i zobacz.

W piątek 29 stycznia przypadać będzie liturgiczne wspomnienie oraz 75. rocznica śmierci bł. Bolesławy Lament – apostołki jedności. Tego dnia o godz. 16.00 odbędzie się otwarcie i poświęcenie Muzeum bł. Bolesławy, mieszczącego się przy Sanktuarium. Bezpośrednio po tym, o godz. 17.00, celebrowana będzie Msza święta odpustowa pod przewodnictwem Metropolity Białostockiego. Więcej na ten temat: kliknij i zobacz.