IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018 r.

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl –  IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018 r.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę na nasze parafialne remonty.

13 marca – V Rocznica wyboru papieża Franciszka. Modlimy się za Ojca Świętego.

13-tego – Dzień Fatimski. Od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski.  Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na to nabożeństwo..

16., jak każdego miesiąca, o godz. 18.00 Msza św. składkowa i Nowenna do Patrona naszej parafii św. Andrzeja Boboli.

Tradycyjnie za ławkami jest wystawiony w kościele Krzyż do adoracji, aby przez ucałowanie Krzyża podziękować Panu Jezusowi za dzieło zbawienia. Przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego.

W środę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne.

14 i 15 marca (środa i czwartek) o godz. 9.15 spotkanie dzieci klas 0-III. O godz. 10.30 Msza św. dla klas IV-VII i Prywatnego Gimnazjum oraz spowiedź. W piątek 16 marca o godz. 10.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich dzieci oraz Msza św. o godz. 11.00. Rekolekcje dla dzieci poprowadzi ks. Wojciech Kapica.

Rekolekcje dla dorosłych  odbędą się  od 16-18 marca (piątek, sobota, niedziela).

W piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 9.15, 16.00 i 18.00. W czasie rekolekcji w piątek Droga Krzyżowa będzie odprawiona o godz. 17.15. W niedzielę Msze św. wg porządku niedzielnego o godz. 7.00, 9.15, 11.00, 12.15, 16.00 i 18.00 i zakończenie rekolekcji. Rekolekcje dla dorosłych poprowadzi ks. Kazimierz Fiedorowicz.

Serdeczna prośba do wszystkich parafian, aby w tych dniach skorzystali ze spowiedzi i nie odkładali tego obowiązku na ostatnie dni Wielkiego Postu.

Można zapisywać chorych do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Kapłani będą odwiedzać chorych w sobotę, 17 marca (w czasie rekolekcji) od godz.10.30.

Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwa „Gorzkie Żale” są odprawiane w naszym kościele w każdą niedzielę po Mszy  św.  o godz. 9.15 oraz w środy i soboty po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

„Droga Krzyżowa” dla dzieci w każdy piątek o godz. 17.15, a dla dorosłych w każdy piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

Można uzyskać odpust zupełny za udział w rekolekcjach oraz nabożeństwach pasyjnych „Gorzkie Żale” i „Droga Krzyżowa” pod zwykłymi warunkami.

Nasza parafialna Droga Krzyżowa odbędzie się w sobotę, 24 marca. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.30, a następnie wyruszy na osiedle ulicami św. Andrzeja Boboli, Bacieczki, Sympatyczną, przy cmentarzu parafialnym św. A. Boboli i zakończy na cmentarzu przy pomniku dzieci nienarodzonych.

W sobotę 18 marca, w czasie rekolekcji, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie w kościele spotkanie aktorów biorących udział w tym Misterium Męki Pańskiej.

MSZA ŚWIĘTA z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w niedzielę, 18 marca br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.

Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zaprasza studentów, absolwentów i nauczycieli akademickich białostockich uczelni wyższych na AKADEMICKE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które wzorem lat ubiegłych odbędą się w dwóch terminach i w dwóch ośrodkach:

I termin 11-12-13 marca (niedziela – poniedziałek – wtorek),  codziennie o godz. 19.30 w kościele św. Rocha w Białymstoku. Poprowadzi je ks. Mirosław Maliński, z Wrocławia. Temat rekolekcji: Zagubieni w depresji – o przyjaźni.

II termin: 18-19-20 marca (niedziela – poniedziałek – wtorek),  codziennie o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej.  Poprowadzi je ks. Piotr Żelazko, z Beer Szewa w Izraelu. Temat rekolekcji: Opowieści Pustyni Negew.