III NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 1 maja 2022r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – III NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 1 maja 2022r.

1/ Dziś Niedziela Biblijna. Zachęcam do lektury Pisma Świętego.
2/ Dziś – 1 maja – początek nabożeństw majowych. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18.00, w soboty o 17.30, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcam również do podtrzymywania pięknych tradycji i śpiewu litanii Loretańskiej przy figurach i przydrożnych krzyżach poza świątynią.
3/ Dziękuję mieszkańcom Osowicz i Sielachowskich za czynny udział i zaangażowanie w liturgię Mszy świętej sprawowaną w ich intencji, a także za sprzątnięcie kościoła w dniu wczorajszym. Dziękuje za złożoną ofiarę. Pozostałe terminy Mszy św. O Boże bł. 15 sierpnia o godz. 12.00 (na boisku w Osowiczach) i za zmarłych 13 listopada o godz. 8.00 w kościele.
4/ Święto Flagi Państwowej – 2 maja
5/ Uroczystość NMP Królowej Polski – 3 maja. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.
6/ W tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
7/ Spowiedź dzieci przed pierwszą Komunią św. w piątek 6 maja: grupa pierwsza o godz. 16.30; grupa druga po nabożeństwie majowym.
8/ W przyszłą niedzielę 8 maja Uroczystość I Komunii św. o godz. 10.00 i 12.00 Serdeczna prośba, aby nasi parafianie w tym dniu, o ile to jest możliwe skorzystali z Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 pozostawiając do dyspozycji kościół dzieciom i rodzicom.
9/ Z racji na Uroczystość Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę w naszej parafii wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy.
10/ Za tydzień w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynają się w Kościele Kwartałowe Dni Modlitw o dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W naszym kościele zbiórka ofiar na potrzeby AWSD w Białymstoku.
11/ Dziękuję za wszelkie ofiary złożone na potrzeby parafii.
12/ Zachęcam do lektury miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”.
13/ Przypominam uczniom klas VIII, którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania, że ostateczny termin zgłaszania kandydatury mija 8 maja br.
14/ Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 7 maja o godz. 8.00. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00.Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 7 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny.