Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – II NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24 kwietnia 2022r.

1/ Święto Miłosierdzia Bożego. Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku wyruszy dziś , o godz. 13.00 z parafii MB Królowej Rodzin (os. Bacieczki).
2/ Dziś ofiary składane do puszek przeznaczone będą na Caritas Archidiecezji.
3/ Dziś Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
4/ Dziękuję dzieciom za przyniesione do kościoła skarbonki z „Jałmużną Wielkopostną”.
5/ Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i AWSD w Białymstoku – 24 kwietnia
6/ Święto św. Marka Ewangelisty – 25 kwietnia
7/ Uroczystość św. Wojciecha BiM, Głównego Patrona Polski – 26 kwietnia
8/ Uroczystość św. Jerzego męczennika, głównego patrona archidiecezji – 27 kwietnia
9/ W przyszłą niedzielę – 1 maja początek nabożeństw majowych. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, w soboty o 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcam również do pięknych tradycji i śpiewu litanii Loretańskiej przy figurach i przydrożnych krzyżach poza świątynią.
10/ Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXVII pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 7 maja o godz. 8.00. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00.Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 7 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny.