I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 marca 2020r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 marca 2020r.

1/ Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Intencja dla KŻR – o duchowe owoce Rekolekcji parafialnych i całego Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 10.00
2/ Dziś Narodowy Dzień „Żołnierzy Wyklętych”.
3/ Dziś Taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji. W przyszłą niedzielę na AWSD w Białymstoku, a puszka przed kościołem na misje – Ad Gentes.
4/ W tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta w pierwszy czwartek o 17.00; w pierwszy piątek nabożeństwo wynagradzające , adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.30; w pierwszą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 18.00.
5/ Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o godz. 7.30, Gorzkie Żale – w środy po Mszy św. o godz. 18.00 i w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00; Droga Krzyżowa – w piątki po Mszy św. o godz. 18.00 a w soboty z udziałem dzieci o godz. 17.30.
6/ Rekolekcje Ignacjańskie w oratorium przy kościele św. Wojciecha, od dziś do 29 marca. Informacje na plakacie.
7/ Konferencja o ‘Spowiedzi’ w Katedrze Białostockiej, dziś o godz. 15.00. Informacje na plakacie.
8/ Ukazał się marcowy numeru „Dróg Miłosierdzia”, który może być wspaniałą pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu. Zachęcamy do lektury.
9/ Uroczystości Dziękczynne za ocalenie miasta Białegostoku, w 31. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w poniedziałek 9 marca br. i przebiegać będą według następującego porządku: godz. 16.30 – rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej– procesja od Krzyża do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w czasie procesji Droga Krzyżowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego godz. 18.00 – Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Zapraszamy do uczestnictwa.
10/ Msza święta ku czci św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 4 marca br. (środa) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. W uroczystości wezmą udział księża biskupi z całej Metropolii Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.
11/ W przyszłą niedzielę – 8 marca podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie książeczek dziecim z klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.
12/ W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Halina Dolatowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.