APEL DO WIERNYCH Z PARAFII PW. ŚW. KRZYSZTOFA

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – APEL DO WIERNYCH Z PARAFII PW. ŚW. KRZYSZTOFA

Kochani Parafianie, Drogie Siostry i Drodzy Bracia!

Obecnie wszyscy mieszkańcy Polski przeżywają trudny i niepewny czas. W związku z zaistniałą sytuacją Pan Premier Mateusz Morawiecki wprowadził w naszej Ojczyźnie stan zagrożenia epidemicznego. Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i Zarządzeniu Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego z dnia 14 marca 2020 roku.

Podjąłem decyzję, o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w naszym kościele w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Z dniem 22 marca 2020r. celebrować będziemy Eucharystię z udziałem wiernych (w dni powszednie o 6.30 18.00 i w niedziele 8.00, 10.00, 11.30, 18.00) z ograniczeniem jej uczestników do zamawiających intencje mszalne oraz najbliższej rodziny. Czynimy to zgodnie z zarządzeniem Władz Państwowych i Księdza Arcybiskupa, aby w pomieszczeniu zamkniętym jednocześnie nie przebywało więcej niż 50 osób. Motywujemy to troską o Wasze zdrowie i życie. Prosimy Was zatem o wyrozumiałość i zaufanie.

Prosimy o skorzystanie z dyspensy, której udzielił Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. poprzez środki masowego przekazu i przyjmowania Komunii Świętej Duchowej (Pragnienia). Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz książek i czasopism katolickich.

Zawieszamy wszystkie Nabożeństwa Pasyjne w kościele (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale).

Kancelaria parafialna : Kontakt telefoniczny 515 022 093 również e-mail redakcja@swkrzysztofbialystok.pl

Papież Franciszek powiedział, że „Kościół to szpital polowy dla ludzi zgnębionych i utrudzonych” dlatego jesteśmy gotowi do służby osobom starszym, chorym i umierającym udzielając Sakramentu Chorych i zanosząc Viatyk bez ograniczeń czasowych.

Służymy posługą w konfesjonale przed każdą Mszą św.

Uczestników Mszy św. w kościele prosimy o przyjmowanie Komunii św. na rękę

Kościół jest otwarty codziennie w godzinach od 8.00 do 18.00 na prywatną adorację i osobiste spotkanie człowieka z Panem Bogiem. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

Prosimy o solidarność i wzajemną pomoc głównie w trosce o osoby starsze i samotne

Kochani! Modlimy się za Was, oddajemy Bogu i opiece Matki Bożej, św. Krzysztofa, św. Charbela i bł. ks. Michał Sopoćki. Bardzo prosimy abyście pozostali w tych dniach w domach trwając w duchowej łączności z nami o godz. 20.30 na modlitwie różańcowej.

Ks. Proboszcz wraz z ks. Adamem

Białystok, dn. 19.03.2020r.