AKTYWNY SENIOR – WERNISAŻ PRAC PLASTYCZNYCH

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – AKTYWNY SENIOR – WERNISAŻ PRAC PLASTYCZNYCH

W niedzielę 13 października w sali wystawowej  kościoła świętego Kazimierza Królewicza odbyło   się  otwarcie wystawy prac plastycznych uczestników Klubu Seniora Caritas Archidiecezji Białostockiej.
Wernisaż otworzył  ks. Wojciech Łazewski  proboszcz  tutejszej parafii, który  w ciepłych słowach powitał  artystów i zgromadzonych gości.
Piękne prace malarskie i graficzne powstały podczas 5 spotkań w klubie „Dobry Czas”.
Autorzy wystawy zmierzyli się  z tematami:
„Kwiecista łąka” – studium malarskie kwiatów
„Kartka z zielnika” – technika malarska akwareli
„Dawny Białystok” – zadanie rysunkowo-malarskie
Piękne artystyczne efekty  powstały pod okiem  instruktora – artysty plastyka Moniki Sienkiewicz.
Wystawa jest w dalszym  ciągu otwarta, a  bardzo  ciekawe obrazy  wzbudzają wiele pozytywnych  emocji.

Wystawa odbyła się w ramach działań na rzecz aktywizacji społecznej osób starszych w wieku poprodukcyjnym „Aktywny senior-Niewykluczony”. Zadanie publiczne realizowane jest przez Caritas Archidiecezji Białostockiej, współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Białystok.