AKTYWNY SENIOR POZNAJE POLSKĘ – PIELGRZYMKA DO NIEPOKALANOWA

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – AKTYWNY SENIOR POZNAJE POLSKĘ – PIELGRZYMKA DO NIEPOKALANOWA

Pod koniec września 2019 r. uczestnicy  klubu seniora przy parafii św. Kazimierza w ramach programu „Aktywny Senior Poznaje Polskę”  po raz drugi odbyli pielgrzymkę  Niepokalanów  – Konstancin Jeziorna .

Po przyjeździe do Niepokalanowa odbyła się uroczysta  Msza Święta  w sanktuarium prowadzonym przez Ojców Franciszkanów. Po  Mszy Świętej  zwiedziliśmy  Muzeum papieskie, jedyną na świecie jednostkę straży Pożarnej  złożoną z zakonników oraz  muzeum Św. Maksymiliana Marii Kolbe – założyciela klasztoru.  Ojciec Franciszkanin bardzo ciekawie  opowiedział nam historię życia znakomitego świętego. Duże wrażenie na uczestnikach wywarła Panorama Tysiąclecia (ruchoma szopka),  która przedstawiała historię chrześcijaństwa , opartą na żywotach świętych. Ważnym punktem wyjazdu była indywidualna modlitwa w kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. To jedyne miejsce w Polsce należące do 12 gwiazd w koronie, Maryi Królowej Pokoju. Po duchowych przeżyciach, nadszedł czas na zdrowotny relaks w konstancińskich tężniach, gdzie oddychaliśmy solankowym powietrzem. 21 września to dzień który nasi Seniorzy zapamiętają na długo.

Dotlenieni i rozmodleni, ubogaceni w nowe przeżycia wróciliśmy do naszych domów.