7 sierpnia – XIX Niedziela zwykła – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 7 sierpnia – XIX Niedziela zwykła – ogłoszenia

Ogłoszenia – 07.08.2022 r. – XIX Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu:

• 08.08 – poniedziałek – Wspomnienie św. Dominika, Prezbitera. Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie osób mogących zaangażować się w bezpośrednie przygotowanie i przebieg naszego parafialnego pikniku.

• 09.08. – wtorek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy Patronki Europy.

• 10.08. – środa – Święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.

• 11.08. – czwartek – Wspomnienie św. Klary, Dziewicy

• 13.08. – sobota – 13 dzień miesiąca – Msza św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 19:30.

2. 12 sierpnia w piątek rozpoczynamy doroczną Nowennę przygotowująca do Uroczystości Odpustowej ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin, która odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia.

W tym tygodniu Msza św. i nowenna w piątek o godz. 18:00, w sobotę o godz. 19:30 a w niedzielę o godz. 12:00. Szczegółowy program nowenny, która jest naszym duchowym przegotowaniem do uroczystości odpustowych będzie rozdawany po Mszy św. Serdecznie zapraszamy do udziału w nowennie i wspólnej modlitwy.

Już dziś informujemy, że w dniu odpustu w niedzielę 21 sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 14:00 i 19:30. Intencja Mszy św. z godz. 19:30 zostanie odprawiona o godz. 18:00.

3. 15.08 – PoniedziałekUroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Na wszystkich Mszach św. poświecenie plonów i kwiatów. Jest to dzień ważny też dla naszej parafii. 15 sierpnia 1998 r. w Białostockiej Katedrze ks. Abp Stanisław Szymecki poświęcił wizerunek Matki Bożej Królowej Rodzin, który znajduje się w naszej świątyni. Tak jak w ubiegłych latach zapraszamy by w tym dniu, kiedy poświęcamy plony i kwiaty przyjść na Eucharystię i przynieść Matce Bożej kwiat róży, którą po Mszy św. będzie można złożyć przed ołtarzem. Ten gest niech będzie wyrazem naszego oddania i zawierzenia Maryi, symbolem duchowych owoców czy też wdzięczności Maryi za otrzymane w minionym roku łaski. Płatki tych pobłogosławionych róż dołączymy do obrazków z wizerunkiem Matki Bożej Królowej Rodzin.

W tym dniu ofiary do puszek na archidiecezjalne radio „i”.

4. Dziękujemy za okazywaną w minionym tygodniu życzliwość i troskę. W imieniu rodziców Marysi dziękuję za okazaną w minionym tygodniu życzliwość. Na pomoc w jej leczeniu zebraliśmy 4780 zł i 20 euro.

Dziękuje za ofiary złożone na rzecz parafii. W minionym tygodniu złożyliśmy 1600 zł. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na fundusz budowy kościoła.

5. Prosimy o pomoc w porządkowaniu terenu kościelnego. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 zapraszamy mężczyzn do pomocy w koszeniu trawników i porządkowania placu wokół kościoła, na miarę możliwości proszę o zabranie i użyczenie sprzętu do koszenia. Również w sobotę na godz. 9:00 zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kaplicy i terenu wokół świątyni.

6. Życzmy Wam dobrego tygodnia. Wypoczywającym dobrego i pożytecznego wypoczynku a pracującym potrzebnych na ten tydzień sił. Szczęść Boże!

Otaczamy Was modlitwą
Wasi duszpasterze

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła:

Śp. Zofia Gorbacz l. 93

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Grafik – 07.08.2022 r. – XIX Niedziela zwykła

Dyżur ks. Paweł