29 listopada – I Niedziela Adwentu – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 29 listopada – I Niedziela Adwentu – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Adwentu – 29.11.2020

Dzisiejszą I NIEDZIELĄ ADWENTU rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Kolejny rok duszpasterski będziemy przeżywali pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” – „(…) Ojciec mój da Wam prawdziwy chleb z nieba” J 6,32. W naszej parafialnej formacji skoncentrujemy się na sprawowaniu Eucharystii, by pogłębić ars celebrandi, a więc to wszystko, co związane jest pięknem sprawowanej liturgii. Podejmiemy próbę pogłębienia formacji liturgicznej osób zaangażowanych w parafialnych grupach służby liturgicznej i wspólnotach formacyjnych. Ważne także będzie dla nas podjęcie refleksji i usuwanie z przestrzeni sacrum Eucharystii tego, co desakralizuje, zaciemnia prawdę o niej.

Roraty będą odprawiane od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 6.00. Zapraszamy, dzieci, młodzież i starszych do udziału w roratach. Przychodzimy z lampionami. Dzieci uczęszczające na roraty każdego dnia otrzymają jedną papierową bombkę choinkową do samodzielnego złożenia, symbolizującą dar płynący z Eucharystii.

Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 13-15 grudnia (3. niedziela adwentu, poniedziałek, wtorek). Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Mazurek odbywający studia z Nauk biblijnych w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie. Módlmy się w intencji rekolekcji i zaplanujmy sobie już czas, by uczestniczyć w rekolekcjach. Z racji na sytuacje pandemiczną rekolekcje będą transmitowane za pośrednictwem naszych parafialnych mediów.

W tym tygodniu:

 1. 30.11. – PONIEDZIAŁEK – Święto św. Andrzeja Apostoła.
 2. 03.12. – CZWARTEK – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
 3. 04.12. – PIĄTEK – Wspomnienie św. Barbary. Pierwszy piątek miesiąca. Msze św. będą o godz. 6.00, 7.00, 18.00. Spowiadamy rano od 6:00, po południu od godz. 17.30. Od godz. 9.00 księża odwiedzą z posługą sakramentalną osoby chore.
 4. 05.12. – SOBOTA – Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 7.00 połączona z różańcem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koła Żywego Różańca.
 5. 06.12. – NIEDZIELA – Po Mszy św. o godz. 12:00 Nieszpory Eucharystyczne. To również dzień liturgicznego wspomnienia Św. Mikołaja.

Przez wszystkie niedziele adwentu oraz w dni powszednie w kancelarii przy zakrystii oraz w kancelarii w domu parafialnym będą dostępne opłatki wigilijne. Złożona przy tej okazji ofiara będzie przeznaczona na fundusz budowy naszej świątyni.

Świece wigilijne “Caritas” będzie można nabyć przez wszystkie niedziele po każdej Mszy św. przy wyjściu z Kościoła oraz w tygodniu w zakrystii lub w kancelarii.

Pomóż nam stworzyć PARAFIALNĄ SPIŻARNIE DLA UBOGICH – miejsce, w którym będziemy przechowywać długoterminową żywność by móc w każdej chwili przekazać ją tym, którzy będą jej potrzebowali oraz zorganizować paczki żywnościowe na zbliżające się święta. Jeśli możesz, zakup odpowiednie produkty lub podziel się przetworami, które przygotowaliście w tym roku i dostarcz je do zakrystii lub domu parafialnego w godzinach pracy kancelarii parafialnej do 6 grudnia. Możesz też przekazać fundusze na ten cel, przekazując je na konto parafialne w tytule przelewu wpisując POMOC CARITAS. Za każdy dotychczas okazany gest w postaci produktów lub przekazanych funduszy serdecznie dziękujemy.

Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość, osobom chorym z naszej wspólnoty parafialnej życzymy sił, powrotu do zdrowia. Wszystkim parafianom wytrwałości oraz owocnego przeżycia czasu adwentu.

Wasi duszpasterze

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła:
Śp. Alina Frąckiewicz l. 86
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Przypominamy:

 1. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym Kościele we Mszy św. i nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć 35 osób.
 2. Osoby korzystające z dyspensy zapraszamy do uczestnictwa i łączności poprzez transmisje Mszy św. w niedzielę o godz. 9:00 i 12:00 za pośrednictwem strony internetowej oraz parafialnego facebooka.
 3. W niedzielę w godz. 15:00 – 18:00 istnieje możliwość indywidualnej modlitwy i adoracji Najśw. Sakramentu oraz przyjęcia Komunii św. co pół godziny. Zachęcamy osoby, które uczestniczą w eucharystii za pośrednictwem mediów o skorzystanie z możliwości przyjęcia komunii świętej w tym czasie.
 4. Przypominamy i prosimy, aby stosować się do zaleceń sanitarnych: ilości osób obecnych na nabożeństwach, pilnowania dystansu, zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji dłoni. Osoby z objawami infekcji prosimy o pozostawanie w domach.

GRAFIK I NIEDZIELA ADWENTU
Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

7:00 Ks. Tomasz ks. Daniel, Ks. Proboszcz
9:00 Ks. Tomasz
Ks. Proboszcz
ks. Daniel, ks. Paweł
10:30 Ks. Daniel Ks. Tomasz, ks. Proboszcz, ks. Paweł
12:00 Ks. Paweł Ks. Tomasz, ks. Daniel, ks. Proboszcz
14:00 Ks. Adrian ks. Paweł, ks. Stanisław,
15:00 15:30
16:00 16:30
17:00 17:30
18:00 Ks. Stanisław Ks. Adrian, ks. Paweł
19:30 Ks. Paweł Ks. Adrian, ks. Stanisław


Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik