XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 lipca 2024r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 lipca 2024r.

1/ Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła i plebanii.
2/ Święto świętej Marii Magdaleny – 22 lipca
3/ Dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu 24 lipca (środa). Msza św. o godz. 18.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, do godz. 21.00.
4/ Modlitwa i namarzenie olejem św. Charbela w sobotę 27 lipca po Mszy św. o godz. 8.00.
5/ Sprzątanie kościoła w sobotę, o godz. 8.30, Zapraszamy osoby chętne aby przygotować kościół do uroczystości odpustowych.
6/ Poświęcenie pojazdów mechanicznych w czwartek 25 lipca po Mszy św. o godz. 18.00, w sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00 i w niedzielę w dniu Odpustu ku czci św. Krzysztofa, Patrona kościoła i parafii – 28 lipca.
7/ W niedzielę 28 lipca procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. Po uroczystościach religijnych zapraszamy na Festyn Rodzinny.
8/ Dziękuję za „Dary Serca”, ofiarowane Matce Bożej.
9/ 32. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, pod hasłem ,,JA JESTEM DROGĄ I PRAWDĄ I ŻYCIEM”, odbędzie się w dniach 20–25 sierpnia 2024 r. Z racji na trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej przemarsz pielgrzymki nadal zostanie skrócony. W trzecim dniu pątnicy przejadą autokarami na granicę białorusko-litewską, skąd nastąpi dalsze pielgrzymowanie.
Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:
– przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.
– oraz osobiście w dniach 12-14 sierpnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku. Wymagany jest ważny dowód osobisty. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: wilenska.bialystok.pl lub na facebooku.
10/ Zachęcamy do lektury miesięcznika Misyjne Drogi w cenie 7zł.