UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19 maja 2024 r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19 maja 2024 r.

1/ Dzisiaj za odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny.
2/ Dziś kandydaci do bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 11.30 złożą deklaracje woli przystąpienia do sakramentu bierzmowania, oraz świadectwo ukończenia katechezy z klasy VIII.
3/ Dziś przed kościołem wolontariusze Fundacji „Pomóż im” prowadzą zbiórkę ofiar do puszek na hospicjum dla dzieci.
4/ W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt. Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18.00
5/ Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – 23 maja.
6/ W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
7/ Msza św. w int. dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii świętej zostanie odprawiona w Boże Ciało, o godz. 10.00. Prosimy, aby dzieci korzystały z sakramentu pokuty przed godz. 18.00
8/ Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii.
9/ Pielgrzymka na rolkach do Świętej Wody wyruszy spod archikatedry białostockiej 26 maja 2024. Przejazd odbędzie się trasą ścieżek rowerowych. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Zapraszamy.
10/ Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku ogłasza nabór na etap propedeutyczny formacji w roku akademickim 2024/2025. Przyjmowanie kandydatów rozpoczyna się od dnia 3 czerwca 2024 r. Wszelkie pytania związane z podjęciem formacji na etapie propedeutycznym w AWSD w Białymstoku prosimy kierować bezpośrednio do rektoratu seminarium. Więcej szczegółów na stronie internetowej seminarium.