I ŚWIATOWE DNI DZIECI NA SZCZEBLU DIECEZJALNYM

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – I ŚWIATOWE DNI DZIECI NA SZCZEBLU DIECEZJALNYM

Już w marcu br. Papież Franciszek zapowiedział I Światowe Dni Dzieci, odbędą się one w Rzymie 25/26 maja, pod hasłem „Oto czynię wszystko nowe”
(Ap 21,5). Ta pionierska inicjatywa stawia w centrum dzieci oraz opiekę nad nimi, tak jak to robił Jezus. Mówił On: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego”
(Mk 10,14n) oraz w innym miejscu „Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje” (Mt 18,3b-5).
I Światowe Dni Dzieci będą się odbywały równolegle w Rzymie i diecezjach na całym świecie. Pragniemy włączyć się w to wydarzenie przez wspólną modlitwę w sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce. Okazją ku temu byłaby Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych, która już od jedenastu lat wpisuje się w tradycję naszej Archidiecezji. Tegoroczna odbędzie się w sobotę
1 czerwca br. W programie: o godz. 10.00 koncert scholi „Winnica”, o 11.00 Msza św., a bezpośrednio po niej gry, zabawy oraz park rozrywki na stadionie.
W związku z powyższym pragnę oprócz dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Jezusa do swojego serca, serdecznie zaprosić wszystkie dzieci z naszej Archidiecezji wraz z rodzicami, kapłanami, wychowawcami oraz katechetami do dzielenia się radością z tego dnia.
Niech to będzie czas wspólnego, przedłużonego świętowania uroczystości pierwszokomunijnej oraz I Światowego Dnia Dzieci na szczeblu diecezjalnym.

Z pasterskim błogosławieństwem

Abp Józef Guzdek