IV NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 21 kwietnia 2024r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – IV NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 21 kwietnia 2024r.

1/ Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Kwartałowe Dni Modlitw o dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dziś zbiórka ofiar na potrzeby AWSD w Białymstoku.
2/ Dziś Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Błogosławieństwo kierowców, jednośladów i obrzęd poświęcenia motocykli, rowerów i hulajnóg w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
3/ Młodzież, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania, proszona jest o odebranie dostarczonych do kancelarii dokumentów.
4/ Uczniów klas ósmych, prosimy, aby w ramach programu przygotowania do sakramentu bierzmowania zgłaszali się dziś i w następną niedzielę po deklaracje. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego (19 maja) podczas Mszy św. o godz. 11.30 zostaną one uroczyście przekazane wraz ze świadectwem katechezy, co sprawi, że młodzież zostanie włączona do grupy formacyjnej.
5/ Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na białostocką premierę książki „Rozmowy Jerozolimskie” autorstwa ks. prof. Waldemara Chrostowskiego i Pana Pawła Lisickiego. Spotkanie autorskie odbędzie się dn. 22 kwietnia br. o godz. 18.30 w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym w Białymstoku.
6/ Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
7/ Zapraszamy do sprzątania kościoła.
8/ W tygodniu:
23 kwietnia (wtorek) – Uroczystość św. Wojciecha BiM, głównego patrona Polski.
24 kwietnia (środa) – Uroczystość św. Jerzego, męczennika, głównego patrona archidiecezji.
25 kwietnia (czwartek) – Święto św. Marka, Ewangelisty. Dzień modlitw o urodzaje.
9/ W ostatni poniedziałek miesiąca (29 kwietnia), po Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za wstawiennictwem św. Krzysztofa. Zachęcamy do zapisania intencji na kartkach i złożenia w skarbonie pod chórem.