III NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 14 kwietnia 2024r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – III NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 14 kwietnia 2024r.

1/ Dziś Niedziela Biblijna i rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego. Zachęcamy do częstej lektury Pisma Świętego.
2/ Dziś spotkanie formacyjne dzieci z klas III, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Eucharystia o godz. 11.30 z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
3/ Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
4/ Zapraszamy do sprzątania kościoła.
5/ Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku zapraszają do udziału w pielgrzymowaniu Białostockim Szlakiem bł. Michała Sopoćki. Pierwszy etap odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia i rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice Św. Rocha o godz. 18.00. Po Mszy Świętej nastąpi przejście do Bazyliki Katedralnej. Tegoroczne pielgrzymowanie będzie zarazem przygotowaniem do obchodów 50. rocznicy śmierci bł. Michała.
6/ Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty
„To czyńcie na moją pamiątkę, czyli ofiarny wymiar Eucharystii”.
Wykład wygłosi dominikanin – o. Piotr Laskowski. Zapraszamy w sobotę 20 kwietnia na Mszę Świętą o godz. 10:00, a potem na wykład o 11:00 do Arkad Katedralnych (wejście A za katedrą białostocką).
7/ W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę na AWSD w Białymstoku.
8/ W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Wiesława Rybicka i Remigiusz Wysocki. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.