Zjazd Paschalny Katechetów i Duszpasterzy – 6 kwietnia 2024

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Zjazd Paschalny Katechetów i Duszpasterzy – 6 kwietnia 2024

W imieniu Księdza Arcybiskupa Metropolity zapraszamy PT. Katechetów i Duszpasterzy na Zjazd Paschalny, który odbędzie się dnia 6 kwietnia 2024 roku o godz. 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku.

Tegoroczny Zjazd poświęcony będzie problematyce współuczestnictwa duchownych i świeckich w posłannictwie i życiu Kościoła, wspólnot parafialnych, ruchów, stowarzyszeń i innych struktur kościelnych.

Wykład pt.: „Po dwóch stronach ołtarza. Dwie perspektywy, jeden Kościół” wygłosi dr Maciej Górnicki (Gliwice).

Prelegent od lat 80. XX wieku zaangażowany jest w życie Kościoła, Ruch Światło-Życie, Odnowę w Duchu Świętym. Ukończył teologię i doktoryzował się na KUL-u. Zawodowo związany jest z Fundacją Opoka.