V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2024 r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2024 r.

1/ Dziś kończymy nasze trzydniowe Rekolekcje Wielkopostne. Bóg zapłać ks. Adamowi Matanowi za wygłoszone Słowo Boże, ks. Kan. Andrzejowi Ziółowskiemu oraz kapłanom z parafii Wszystkich Świętych, z Parafii Dobrego Pasterza w Jurowcach, za posługę w konfesjonale. Dziękujemy Wam Siostry i Bracia za obecność i skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
2/ Dziś spotkanie formacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania ich rodziców po Mszy św. o godz. 11.30.
3/ Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego Kościoła.
4/ Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę 23 marca od godz. 9.00.
5/ Za tydzień Niedziela Palmowa. W Kościele katolickim rozpoczyna się Wielki Tydzień. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Procesja z palmami rozpocznie się przed kościołem, przy Krzyżu Misyjnym o godz.11.30.
6/ W poniedziałek 18 marca przypada dzień imienin Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego, natomiast dzień później, 19 marca, Arcybiskupa Metropolity Józefa Guzdka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Pasterzach.
7/ Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockieg odbędzie się w piątek, 22 marca i przejdzie ulicami Białegostoku od Archikatedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed Archikatedrą. Zapraszamy do uczestnictwa.
8/ Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku we współpracy z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na wielkoczwartkowe spotkanie ministrantów, które odbędzie się w gmachu Seminarium przy ul. Warszawskiej 46 w Białymstoku dn. 28 marca 2024r. Spotkanie rozpocznie się po Mszy Świętej Krzyżma. W programie: poczęstunek, Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (spotkanie z ks. Adamem Anuszkiewiczem) oraz konkurs wiedzy liturgicznej.
9/ Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia) organizowane w dniach: 5-7 kwietnia 2024 r. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 16.30, a zakończą się w niedzielę po południu. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej: www.awsd.bialystok.pl
10/ Zapraszamy do udziału w trzydniowych rekolekcjach ekumenicznych, adresowanych w sposób szczególny do rodzin dwuwyznaniowych. Rozpocznie je Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów celebrowana w prawosławnej parafii Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Sikorskiego) w piątek 22 marca o godz. 17.00. Następne dni rekolekcyjne będą przeżywane w Kościołach: rzymskokatolickim: sobota godz. 19.00 (stary kościół farny) oraz ewangelicko-augsburskim: niedziela godz. 10.00 (ul. Dolistowska).
11/ Zespół Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku przy ul. Transportowej 2 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2024/2025 do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Przedszkola. Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się w piątek 22.03.2024 r. w godz. 17.00-19.00. Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkolabudujemyludzi.pl oraz w sekretariacie pod numerem tel. 85 67 47 677.
12/ Od 16 marca trwa nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy do uczestnictwa. Więcej informacji na plakatach oraz stronie internetowej nowenny: nowenna2120.pl