IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2024r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2024r.

1/ Spotkanie dzieci z klas III i ich rodziców dziś, po Mszy św. o godz. 11.30.
2/ Bóg zapłać paniom z KZR pw. św. Małgorzaty za sprzątnięcie kościoła.
3/ Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszego Kościoła i za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego od KŻR pw. św. Krzysztofa.
4/ REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 15 – 16 – 17 marca 2024r. (piątek, sobota, niedziela). Msze św. i możliwość spowiedzi: PIĄTEK godz. 8.00 10.00 i 18.00; SOBOTA 8.00, 10.00 i 18.00; NIEDZIELA 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Prosimy o korzystanie z Sakramentu Pokuty w piątek i w sobotę. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Adam Matan, Wykładowca w AWSD w Białymstoku…
7/ Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę 23 marca od godz. 9.00.
8/ Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w przyszłą niedzielę 17 marca, po Mszy św. o godz. 11.30
9/ Komunikat z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku:
Podlaska Policja w ostatnim czasie odnotowuje wzrost liczby oszustw dokonywanych na szkodę osób starszych. Najbardziej rozpoznawalnym oszustwem jest metoda na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”. Oszust dzwoni do potencjalnej ofiary, podając się za bliską mu osobę potrzebującą pomocy. Towarzyszy temu presja czasu, szantaż emocjonalny, a także atmosfera tajemnicy. W następstwie chodzi m.in. o wyłudzenie pieniędzy, czy zaciągnięcie pożyczki bankowej. Drodzy Seniorzy bądźcie czujni, nie ufajcie bezgranicznie słysząc w słuchawce prośbę o pomoc. Zweryfikujcie tożsamość osoby dzwoniącej, a jeśli poczujecie się zagrożeni dzwońcie na nr alarmowy 112. W szczególny sposób apelujemy do osób bliskich naszym seniorom, ich dzieci i wnuków. Bądźmy wrażliwi i edukujmy siebie nawzajem. Nie pozostawiajmy osób starszych samych z tym problemem.
10/ Spotkanie rodziców ministrantów ze szkoły podstawowej i kandydatów w sobotę 16 marca po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
11/ Rekolekcje Ekumeniczne dla rodzin dwuwyznaniowych pod hasłem „Aby byli jedno”
22 marca piątek, godz. 17.00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów w języku polskim i starocerkiewnosłowiańskim, prawosławna parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku, ul. Gen. W. Sikorskiego 9. Po nabożeństwie ok. godz. 18.00 spotkanie w świetlicy parafialnej „Rodzina «mała Cerkiew»”
23marca sobota, godz. 19.00 Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym w Kościele rzymskokatolickim pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego w starym kościele farnym obok katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Plac Jana Pawła II 1 w Białymstoku
24 marca niedziela, godz. 10.00. Nabożeństwo w Kościele Ewangelicko-Augsburskim,