VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lutego 2024 r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lutego 2024 r.

1/ Spotkanie formacyjne uczniów klas III, przed Pierwszą Komunią świętą, dziś po Mszy św. o godz. 11.30
2/ Dzisiaj Światowy Dzień Chorego we wspomnienie NMP z Lourdes 11 lutego. Podczas Mszy św. o godz. 10.00, będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych.
3/ Dziękuję za wsparcie materialne i duchowe naszej parafii, oraz paniom z KŻR pw. św. Małgorzaty za sprzątnięcie kościoła.
4/ 14 lutego Środa Popielcowa. Msze św. z poświęceniem popiołu i posypaniem głów o godz. 8.00 i 18.00.W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. /Tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia/.
5/ Nabożeństwa Pasyjne w naszym kościele : Gorzkie Żale w środy po Mszy św. o godz. 18.00 i w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00, Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty o 17.30 dla dzieci. Zapraszamy.
6/ Rekolekcje wielkopostne 15 – 16 – 17 marca (piątek, sobota, niedziela).
7/ We czwartek 15 lutego przypada 49 rocznica śmierci bł. Michała Sopoćki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego: o godz. 15.00 Msza św. z Koronką w intencjach polecanych za wstawiennictwem bł. Michała – pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka o godz. 18.00 Msza św. z intencją o kanonizację bł. Michała – pod przewodnictwem bp. Henryka Ciereszki.
8/ Spotkanie kandydatów do bierzmowania, za tydzień po Mszy św., o godz. 11.30.
9/ W przyszłą niedzielę taca na AWSD w Białymstoku.
10/ W ramach Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Krucjata Wyzwolenia Człowieka we współpracy z Białostocką OHP zaprasza na następujące wydarzenia: 15 lutego konferencja w Urzędzie Wojewódzkim oraz Msza św. o godz. 18.00 w intencji trzeźwości pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka w par. pw. św. Maksymiliana w Białymstoku, w piątek 16 lutego Droga Krzyżowa a dzień później na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – bieg rodzinny. Wszystkie szczegóły na plakatach oraz w Internecie.
11/ Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne do Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie w dniach 16-17-18 lutego. Rekolekcje rozpoczną się w piątek 16 lutego Mszą św. o godz. 18.00. Na rekolekcje zapraszamy środowisko medyczne i niemedyczne związane ze Służbą Zdrowia.
12/ Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków na kolejne spotkanie formacyjno-modlitewne we wtorek 13 lutego o godz. 18:00 w kaplicy Sióstr Misjonarek Św. Rodziny (ul. Stołeczna 5). W programie konferencja na temat: „Puste stągwie-piękno codzienności” oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
13/ Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne do Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie w dniach 16-17-18 lutego. Rekolekcje rozpoczną się w piątek 16 lutego Mszą św. o godz. 18.00. Na rekolekcje zapraszamy środowisko medyczne i niemedyczne związane ze Służbą Zdrowia.
14/ Duszpasterstwo Rodzin wraz z Białostocką Szkołą Nowej Ewangelizacji zaprasza na katechezy osoby dorosłe, chcące przygotować się do sakramentu bierzmowania oraz narzeczonych, którzy w szkole średniej nie uczestniczyli w lekcjach religii. Katechezy rozpoczną się 16 lutego o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym (ul. Kościelna 1a).
15. Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny zaprasza na „dni otwarte” 15 i 29 lutego. Szczegóły na plakatach.