Etap diecezjalny XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Etap diecezjalny XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej

We wtorek 10 stycznia 2024 roku, w gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, odbyły się eliminacje diecezjalne XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”.

W podsumowaniu zmagań adeptów teologii wzięli udział: ksiądz dyrektor i współpracownicy Wydziału Katechetycznego, Ewa Mituła – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, Franciszek Górski – dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Kształcenia Ustawicznego Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Dorota Głębocka z Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ks. prałat Tadeusz Żdanuk – proboszcz parafii pw. św. Rocha, na terenie której znajduje się I LO oraz młodzież uczestnicząca w olimpiadzie wraz ze swoimi katechetami.

Do etapu diecezjalnego OTK w archidiecezji białostockiej zakwalifikowało się 25 uczniów reprezentujących 14 szkół ponadpodstawowych z: Białegostoku, Białowieży, Moniek, Dąbrowy Białostockiej i Michałowa. Zostali oni wyłonieni spośród 118 uczestników eliminacji szkolnych, które odbyły się 15 listopada 2023 roku.

Do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia w Radomiu, zakwalifikowali się: Justyna Adaszkiewicz z I LO w Białymstoku (pierwsze miejsce), Zuzanna Boryszewska z II LO (drugie miejsce) oraz Kinga Smorszczewska z I LO w Białymstoku (trzecie miejsce).

Pełna relacja na stronie internetowej naszej archidiecezji: www.archibial.pl.