Zmarł katecheta Henryk Gołębiewski

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Zmarł katecheta Henryk Gołębiewski

Dnia 14 grudnia 2023 roku po ciężkiej chorobie odszedł do Pana katecheta Henryk Gołębiewski.

Jego pogrzeb, w dniu 16 grudnia 2023, w parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie, zgromadził 6 kapłanów i liczne grono wdzięcznych mu osobiście osób.

Henryk po doświadczeniu wyzwolenia z nałogu zapragnął nowego życia. W tym celu, wraz ze swoją małżonką, włączył się do wspólnoty Ruchu Światło-Życie i formując siebie postanowił pomagać innym. Razem z żoną prowadził terapię osób uzależnionych. W ten etap jego życia wpisały się studia teologiczne i katecheza w latach 1998-2012 w Zespole Szkół Zawodowych w Białymstoku.

Ostatnie lata jego życia wypełniała mu nieustanna, pełna troski opieka nad chorą małżonką.

Został pogrzebany na cmentarzu parafialnym w Wasilkowie.