UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28 maja 2023 r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28 maja 2023 r.

1/ Dzisiaj za odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny.
2/ Dziś kandydaci do bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 11.30 złożą deklaracje woli przystąpienia do sakramentu bierzmowania, oraz świadectwo ukończenia katechezy z klasy VIII
3/ Spotkanie mężczyzn, którzy chcą i mogą pomóc przy budowie ogrodzenia, zapraszamy dziś po Mszy św. o godz. 11.30.
4/ Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc w leczeniu małego chłopca Filipa Martyniuka.
5/ W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt. Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18.00
6/ Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – 1 czerwca. Proszę, abyście modlili się o świętość kapłanów i nowe powołania.
7/ W tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Początek nabożeństw czerwcowych. Od poniedziałku do piątku czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00, w soboty i w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00
8/ W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
9/ W Uroczystość Bożego Ciała prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy tradycyjnie przy ul. św. Krzysztofa, ul. Lodowej, ul. Końcowej i ul. Zawady.
10/ Msza św. w int. dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii świętej zostanie odprawiona w Boże Ciało, o godz. 10.00. Proszę, aby dzieci korzystały z sakramentu pokuty przed godz. 18.00
11/ Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii.
12/ W przyszłą niedzielę 4 czerwca po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy młodzież, dzieci z rodzicami i wszystkich wiernych z naszej parafii na słodki poczęstunek / ciasto, kawa, napoje/
13/ W niedzielę 11 czerwca przeżywać będziemy wizytację kanoniczną księdza Arcybiskupa Józefa Guzdka. Ksiądz Arcybiskup przybędzie na Mszę św. o godz. 8.00 i pozostanie z nami przez cały dzień sprawując Eucharystie, głosząc Słowo Boże oraz spotkając się z wiernymi. Wieczorem o godz. 18.00 udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
14/ W mninionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Janusz Andrzejewski. Wieczny odpoczynek racz mu dać,Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.