Rekolekcje i Spotkanie Plenarne

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Rekolekcje i Spotkanie Plenarne

 

„Jedno jest pewne: jeśli nasze życie nie stanie się ciągłą formacją,
to będzie ciągłą frustracją”
(ks. Amedeo Cencini FdCC)

W bieżącym roku szkolnym odbędą się jeszcze 2 serie rekolekcji dla Katechetów, którzy do tej pory nie mogli skorzystać z rekolekcji katechetycznych: w dniach 9-10 czerwca 2023 – rekolekcje salezjańskie w Różanymstoku oraz w dniach 26-28 czerwca 2023 – rekolekcje w formie Kursu Filozoficzno–Biblijnego w domu księży werbistów w Kleosinie. Szczegółowe informacje o rekolekcjach na naszej stronie w zakładce „FORMACJA” – „REKOLEKCJE”.

Przypominamy, że istotnym elementem permanentnej formacji duchowej Katechetów jest coroczny obowiązkowy udział w rekolekcjach. Zgodnie z zasadami obowiązującymi w naszej Archidiecezji, Katecheta uczestniczy obowiązkowo w rekolekcjach organizowanych przez Wydział Katechetyczny co roku, a gdy korzysta z formacji jakiegoś ruchu czy stowarzyszenia kościelnego, obowiązkowo raz na 3 lata (nie wystarczy okazjonalne uczestnictwo w rekolekcjach organizowanych przez ruchy lub wspólnoty, jeśli katecheta nie uczestniczy w regularnej formacji).

Przypominamy ponadto, że dnia 17 czerwca 2023, w godz. 10.00-13.00, w kościele pw. św. Wojciecha B.M. w Białymstoku, odbędzie się Spotkanie Plenarne Katechetów Świeckich i Zakonnych. Prosimy o zarezerwowanie czasu na to wydarzenie.