Papieskie Forum Młodych 18.05.2023

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Papieskie Forum Młodych 18.05.2023

Jak co roku, w dniu 18 maja, zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas ósmych naszej Archidiecezji do udziału w Papieskim Forum Młodych. Tegoroczne hasło Idźcie i wy do mojej winnicy (Mt 20,4) ma przybliżyć młodzieży treść orędzia św. Jana Pawła II na V ŚDM w 1990 pt. Ja jestem krzewem winnym, wy latoroślami (J 15,5).
Zapraszamy Was do włączenia się w jego organizację: lekturę orędzia i przygotowanie wraz z młodzieżą krótkiej refleksji w multimedialnej formie – plakatu, prezentacji lub filmiku (nie dłuższego niż 2 minuty), ewentualnie krótkiego wiersza odczytanego przez ucznia, w odpowiedzi na jedno z poniższych pytań:

• Dlaczego Ojciec Święty nazywa Kościół rzeczywistością fascynującą i wspaniałą?
  • Kościół należy do was, więcej – wy jesteście Kościołem!
  • Jak rozumiesz słowa Ojca Świętego: Młodzi ludzie, bądźcie żywymi latoroślami w Kościele, latoroślami, które przynoszą obfity owoc!

Prosimy o umieszczenie Waszych prac na dysku google, przesłanie linku dostępu na adres: papieskieforummlodych@gmail.com do dnia 28.04.2023 oraz przygotowanie przedstawiciela szkoły do zaprezentowania Waszej multimedialnej pracy podczas Forum. Wykonanie pracy nie jest warunkiem udziału w Forum. Do 12.05.2023 czekamy na zgłoszenia około 10-osobowej reprezentacji Waszej szkoły.

Szczegóły w załączonych pismach: do Katechetów, do Dyrekcji.