4 grudnia – II Niedziela Adwentu – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 4 grudnia – II Niedziela Adwentu – ogłoszenia

Ogłoszenia – 04.12.2022 r. – II Niedziela Adwentu

W tym tygodniu:

 1. 4 grudnia – II Niedziela Adwentu – Dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na wschodzie.

 2. 6 grudnia – Wtorek – Wspomnienie Św. Mikołaja

 3. 7 grudnia – Środa – Wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła

 4. 8 grudnia – Czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

  Godz. 6:00 – Msza św.

  Godz. 10:30 – Msza św. (po Mszy św. możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 13:00).

  Godz. 18:00 – Msza św. z poświęceniem Figury Matki Bożej Fatimskiej i dzieci fatimskich

  Na każdej Mszy św. możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego (deklaracje są dostępne na stolikach za ławkami).

 5. 11-13 grudnia (niedziela – wtorek) Parafialne Rekolekcje Adwentowe: „Na kogo czekam?”, które poprowadzi ks. Paweł Popielnicki. Msze św. w niedziele wg. tradycyjnego porządku. W poniedziałek i wtorek Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 19:30. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. roratniej o godz. 6:00.

 6. Opłatki wigilijne są dostępne w kancelarii przy zakrystii oraz w kancelarii w domu parafialnym. Złożona przy tej okazji dobrowolna ofiara jest przeznaczona na fundusz budowy naszej świątyni.

 7. Świece wigilijne „Caritas” można nabyć przy wyjściu z Kościoła.

 8. 9 grudnia w godz. 7:00 – 15:00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt proszę składać w garażu wolnostojącym obok domu parafialnego. Szczegółowe informacje są dostępne na ulotkach znajdujących się na stolikach.

 9. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz ubogich oraz za ofiary złożone na budowę kościoła. Naszych darczyńców polecajmy naszej życzliwej pamięci modlitewnej.

  Ofiary, które złożyliśmy na dzisiejszą tace są przeznaczone na potrzeby archidiecezji. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.

 10. Życzy Wam błogosławionego czasu adwentu.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:

Śp. Regina Markowska l. 102

Śp. Janina Markiewicz l. 80

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


 

Ogłoszenia ogólnodiecezjalne

 1. Zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia księży opiekunów, zelatorów i członków Żywego Różańca z wszystkich parafii Archidiecezji Białostockiej. Odbędzie się on w sobotę 10 grudnia 2022 r. Poprowadzi go ks. Michał Będziński, ogólnopolski referent Papieskich Dzieł Misyjnych. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w budynku Kina Ton, następnie Msza św. o godz.  12.00 w katedrze, przewidywane zakończenie o godz. 14.00. Zapraszamy również do udziału grupę rodziców modlących się za dzieci oraz wszystkich chętnych”.
 2. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza do udziału w Adwentowych Rekolekcjach dla (Nie)Sakramentalnych. Odbędą się one w starym kościele Farnym  w dniach 7-8 grudnia 2022 r. (środa i czwartek) o godz. 18:00. Do udziału zapraszamy wszystkich, w sposób szczególny osoby, które z racji na skomplikowaną sytuację życiową nie korzystają z pełni życia sakramentalnego. Temat rekolekcji: „Spotkanie przy studni”.
 3. Kuria Metropolitalna Białostocka uprzejmie informuje, że od I Niedzieli Adwentu, tj. od 27 listopada br. w kaplicy parafii pw. NMP z Guadalupe przy ul. Wrocławskiej 8 w Białymstoku, o godz. 14. będą odprawiane Msze św. w języku białoruskim dla wiernych obrządku łacińskiego (należących do Kościoła Rzymskokatolickiego). Msze św. odprawiane będą we wszystkie niedziele, uroczystości nakazane i ważniejsze święta.