XXXII NIEDZIELA ZWYKŁ 6 listopada 2022r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁ 6 listopada 2022r.

1/ Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Intencja dla KŻR – modlitwa za zmarłych.
2/ Taca w dniu dzisiejszym na AWSD w Białymstoku.
3/ W poniedziałek (7 listopada) rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Msza św. o godz. 18.00. Nasza parafia wraz z całym Dekanatem – Bacieczki ma swój udział w sobotę 12 listopada.
4/ W piątek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny na godz. 18.00. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada 2022 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie dowolnej modlitwy w intencji o pokój na świecie lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.
5/ Poświęcenie książeczek do nabożeństwa, dzieciom z klas trzecich, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę (13 listopada) podczas Mszy św. o godz. 11.30, a po niej spotkanie formacyjne.
6/ Za tydzień taca na potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Jest to dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
7/ Zachęcamy do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych, które organizuje Odnowa w Duchu Świętym w parafii pw. NMP Królowej Rodzin na os. Bacieczki. Początek 8 listopada po Mszy św., o godz. 18.00.
8/ Fundacja im. ks. Jerzego Popiełuszki „Dobro” prowadzi narodową zbiórkę na budowę domu pamięci błogosławionego Jerzego Popiełuszki. W zakrystii można nabyć numizmat, który wybiła Mennica Polska z jego wizerunkiem. Koszt 50 zł.
9/ Ksiądz Krzysztof Rudziński wydał w formie książki swoją pracę doktorską pt. „Wezwani do Nawrócenia. Księga Ezechiela w Wielkopostnej Liturgii Kościoła”. Zachęcamy do nabywania w zakrystii tego dzieła za dobrowolną ofiarą.