TORBA SAMARYTANKA

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – TORBA SAMARYTANKA

Sprawdzona od kilku lat forma zbiórki żywności.

Zachęcamy do udzielenia pomocy żywnościowej osobom ubogim, starszym i samotnym – podopiecznym naszego Centrum Pomocy Samarytanin. To właśnie tutaj wydajemy w skali roku 7000 paczek osobom, które z powodu trudnej sytuacji materialnej nie są w stanie zapewnić sobie godnego życia. W Centrum Pomocy Caritas mogę bezpłatnie otrzymać ubrania, kosmetyki, chemie gospodarczą, a przede wszystkim paczki żywnościowe.

Kilka raz w roku (zwłaszcza w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy oraz jesienią)  pozyskujemy dodatkową żywność w ciągu roku.

Jak się włączyć w akcję Torba Samarytanka?

Odbierz papierową Torbę Samarytankę w swojej Parafii lub przygotuj własną.

Zwróć ją – wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności – najpóźniej do końca października, do Parafii lub bezpośrednio do Centrum Pomocy Samarytanin (ul. Kolejowa 26A, Białystok, od poniedziałku do czwartku w godz. od 10 do 13.).

Artykuł TORBA SAMARYTANKA pochodzi z serwisu Caritas Archidiecezji Białostockiej.