XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 sierpnia 2022r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 sierpnia 2022r.

1/ Dziś gościmy w naszej wspólnocie o. Dariusza Harasimowicza, który głosi do nas Słowo Boże, a ofiary składane na tacę przeznaczone będą na klasztor Ojców Franciszkanów w którym o.Dariusz posługuje.
2/ Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego, posługę duszpasterską w naszej parafii, od dnia 25 sierpnia br. podejmie ks. Henryk Ziółkowski. Oficjalne powitanie ks. Henryka odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 10.00.
3/ Uroczystość NMP Częstochowskiej 26 sierpnia. Msza św. o godz. 18.00
4/ Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
5/ Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin z Ukrainy, Białorusi i Polski u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i/lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00. Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527 z dopiskiem „Tornister”. Szczegóły i numer konta na stronie www.bialystok.caritas.pl Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na uzupełnienie tradycyjnych wyprawek.
6/ Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę Rodzin do Krypna – 3 września 2022r. (sobota). Pójdziemy jako oddzielna grupa. Powrót we własnym zakresie.