Ogłoszenia – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 2022-06-12

Informacja pobrana z rkalinowski.pl – Ogłoszenia – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 2022-06-12

1. Obchody liturgiczne w tym tygodniu:

– 13 czerwca – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

– 14 czerwca – Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

– 17 czerwca – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

1. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Główna Msza św. zostanie odprawiona w parafii Przemienienia Pańskiego o godz. 10.00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna do naszej parafii. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy i w procesji. Procesja przejdzie ulicami: Polową, Ks. Stefana Girstuna, Francuską i Nowosielską. W naszej kaplicy w tym dniu będzie tylko jedna Msza św. o godz. 7.00.
  1. W ciągu oktawy Bożego Ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja eucharystyczna. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe i procesja po Mszy o godz. 9.00.
  1. W przyszłą niedzielę taca na budowę kościoła.
  1. Dzisiaj przed kaplicą są zbierane ofiary do puszek na pomoc rodzinie z Krupnik, której w ubiegłym tygodniu spalił się dom.