NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17 kwietnia 2022 r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17 kwietnia 2022 r.

1/ Rezurekcja z procesją Eucharystyczną o godz.6.00. Msze św. o godz. 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
2/ Jutro drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00i 11.30. Taca na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne.
3/ Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez osiem dni (oktawa). W piątek w oktawie wielkanocnej nie ma postu.
4/ Dziękuję księdzu Ryszardowi i ks. Adamowi za pomoc duszpasterską i celebrowane liturgie podczas Świętego Triduum Paschalnego. Osobom, które włączyły się w przygotowanie liturgii, ministrantom, lektorom, Panu Tomaszowi naszemu organiście za oprawę muzyczną, a także chórowi i scholi, Białej procesji. Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowaniu Ołtarza Wystawienia i dekorację Grobu Bożego, sprzątającym kościół, KŻR z parafii za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego oraz osobom indywidualnym . Rodzinie p. Trypuć za ofiarowany Paschał z pszczelego wosku. Bóg zapłać.
5/ XX rocznica erygowania naszej parafii przez księdza arcybiskupa Wojciecha Ziembę przypada 23 kwietnia. Zapraszam na Mszę św. dziękczynną o godz. 18.00. Po niej będzie obrzęd poświęcenia motocykli, innych pojazdów i błogosławieństwo kierowców.
6/ Pierwsze spotkanie formacyjne uczniów klas VIII odbędzie się w sobotę 23 kwietnia po Mszy św. o 18.00
7/ Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przed Pierwszą Komunią św. w niedzielę 24 kwietnia o godz. 11.30
8/ W Niedzielę Miłosierdzia 24 kwietnia 2022 r., odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Osoby chętne proszę o włączenie się do grupy z parafii NMP Królowej Rodzin (Bacieczki). Wyjście o godz. 13.00.
9/ W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Caritas Archidiecezjalne.

CHRYSTUS ZMARTYCHWSTAŁ!
PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

Radosne Alleluja przypomina o zwycięstwie dobra nad złem, miłości nad nienawiścią, prawdy nad kłamstwem, życia nad śmiercią.
Ciesząc się ze Zmartwychwstania Pańskiego przekazuję całej naszej Rodzinie parafialnej i miłym gościom życzenia świątecznej radości, miłości rodzinnej umacnianej łaską Bożą, a także wszelkiego dobra, które przenikać będą wszystkie dziedziny życia.