V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 kwietnia 2022r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 kwietnia 2022r.

1/ Dziś pierwsza niedziela miesiąca – Intencja dla KŻR – o pokój na Ukrainie i świecie.
2/ Dziś kończymy nasze trzydniowe Rekolekcje Wielkopostne. Dziękuję ks. dr Markowi Kowalczukowi, za wygłoszone Słowo Boże, Księżom z parafii Wszystkich Świętych, z Parafii Dobrego Pasterza w Jurowcach, ks. Andrzejowi z parafii NMP Częstochowskiej w Rynkach, oraz ks. Adamowi z AWSD za posługę w konfesjonale. Bóg zapłać Wam Siostry i Bracia za obecność i skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
3/ Dziś spotkanie formacyjne dzieci z klas III i ich rodziców po Mszy św. o godz. 11.30.
4/ Bóg zapłać Paniom z Koła Gospodyń w Osowiczach za sprzątnięcie kościoła.
5/ Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego Kościoła.
6/ Bóg zapłać za włączenie się w akcję Caritas i przygotowanie „Paczki dla Ukrainy”.
7/ Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę 9 kwietnia od godz. 9.00.
8/ Pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17.00.
9/ Za tydzień Niedziela Palmowa. W Kościele katolickim rozpoczyna Ona Wielki Tydzień. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Procesja z palmami rozpocznie się przed kościołem, przy Krzyżu Misyjnym o godz.11.30.
10/ W niedzielę (10 kwietnia) o godz. 15:00 w Kinie TON obok Katedry Białostockiej będzie grany spektakl teatralny z muzyką na żywo pod tytułem „Dzieci z naszego podwórka”, który przedstawia II wojnę światową oczami najmłodszych. Teatr odpowiedni zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.
11/ Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek, 8 kwietnia przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Tegoroczną Drogę Krzyżową organizuje Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.