POMOC PRAWNA W POWIECIE MONIECKIM

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – POMOC PRAWNA W POWIECIE MONIECKIM

Caritas Archidiecezji Białostockiej kontynuuje udzielanie nieodpłatnej: pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego, mediacji i edukacji prawnej na terenie powiatu monieckiego.

Z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego skorzystać może każda osoba fizyczna, która potwierdzi stosownym, pisemnym oświadczeniem, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Do darmowych świadczeń uprawnione są także osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku.

Każda osoba, która chce skorzystać z porady, powinna wcześniej umówić się na wybrany dzień i godzinę wizyty w konkretnym punkcie.

Rejestracji można dokonać telefonicznie za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Mońkach pod następującym numerem telefonu (85) 727 88 00, bądź przez stronę www: https://np.ms.gov.pl.

Poniżej przedstawiamy adresy punktów prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Białostockiej na terenie powiatu monieckiego wraz z harmonogramem pracy:
  • Jasionówka (Urząd Gminy Jasionówka, Rynek 19) – poniedziałek (8.00-12.00)
  • Trzcianne (Urząd Gminy Trzcianne, ul. Wojska Polskiego 10) – wtorek (8.00-12.00)
  • Krypno Kościelne (Urząd Gminy Krypno, Krypno Kościelne 23B) – środa (8.00-12.00)
  • Goniądz (Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu, Stary Rynek 23) – czwartek (12.00-16.00)
  • Jaświły (Urząd Gminy Jaświły, Jaświły 7) – piątek (8.00-12.00)