20 marca – III Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 20 marca – III Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia

III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022r.

1. Przez wszystkie dni Wielkiego Postu w naszym kościele jest możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00 do godz. 21:00 a w niedzielę od godz. 15:00 do 17:15.

2. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 3-5 kwietnia (niedziela – wtorek). Tegoroczne rekolekcje poprowadzi ks. Wojciech Kapica Ojciec Duchowny naszego Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

3. W tym tygodniu Nabożeństwa Pasyjne i parafialne wspólnotowe modlitwy o ustanie wojny i pokój wg. następujące porządku:

Gorzkie Żale – niedziela o godz. 17.15, wtorek o godz. 18.30.

Droga Krzyżowa – piątek o godz. 18.30, sobota o godz. 17.00 (z udziałem dzieci)

Nabożeństwo różańcowe – poniedziałek, środa, czwartek po Mszy św. o godz. 18:00

4. 21 marca – poniedziałek – po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie lektorów w Sali konferencyjnej w domu parafialnym.

5. 25 marca – piątek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7:00, 10:30, 18:00 – jest to dzień świętości życia. Podczas każdej Mszy św. możliwość przystąpienia do adopcji życia poczętego. Informacje i deklaracje znajdują się na stolikach za ławkami.

6. Serdecznie dziękujemy naszym parafianom, którzy w minionym tygodniu poświęciły swój czas i siły pomagając w segregacji, pakowaniu i przygotowaniu darów, które przekazaliśmy na pomoc do Ukrainy.

7. Wiemy, że wśród nas są rodziny, które goszczą u siebie uchodźców z Ukrainy. We wtorek i czwartek w godzinach 16:00 – 18:00 w domu parafialnym można uzyskać pomoc dla takich osób w postaci ubrań oraz środków higienicznych. Wejście od strony kawiarenki.

8. Przypominamy, że Stowarzyszenie Rodzina na Plus podobnie jak w latach ubiegłych służy pomocą emerytom i rencistom w rozliczeniu PIT-ów. Można je składać w niedziele po Mszach św. lub w tygodniu w godzinach pracy kancelarii.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece – Pasachałki Caritas.

10. Dziękujemy za ofiary składane na fundusz budowy kościoła. W minionym tygodniu na tacę na ten cel złożyliśmy 14690 zł natomiast w kancelarii i na konto złożyliśmy 4200 zł.

11. Dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej parafii życzymy pokoju w sercu i owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze.

Ogłoszenia Kurii Metropolitalnej

1. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla środowiska akademickiego. Odbędą się one w dwóch turach. Pierwszą, w dniach 27-29 marca w parafii p.w. NMP Matki Kościoła wygłosi ks. Łukasz Kisielewski, drugą zaś, w dniach 3-5 kwietnia w parafii katedralnej o. Luca Bovio. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 19.30.

2. Przedszkole Familijne i Szkoła Podstawowa STER, które łączą wysoki poziom nauczania z wychowaniem w wartościach chrześcijańskich, prowadzą nabór do przedszkola oraz klas I, II, III i IV szkoły podstawowej. Trwają dni otwarte. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

Grafik – III Niedziela Wielkiego Postu

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

Ks. Proboszcz, ks. Maciej, Tomasz

Ks. Tomasz