Prace nad nową wersją polskiego dyrektorium katechetycznego

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Prace nad nową wersją polskiego dyrektorium katechetycznego

Episkopat Polski rozpocznie pracę nad nową redakcją „Dyrektorium katechetycznego Kościoła katolickiego w Polsce”. Od wejścia w życie obecnego „Dyrektorium” minęło bowiem w ub. roku 20 lat. Jego nowelizacja jest zatem konieczna m.in. z uwagi na fakt, że dwa lata temu uaktualnione zostało dyrektorium watykańskie. (…)

Drugim zagadnieniem, jakie w kontekście katechizacji podjęli biskupi na 391. zebraniu plenarnym Episkopatu, są działania Ministerstwa Edukacji i Nauki w sprawie wprowadzenia obowiązku uczęszczania przez dzieci i młodzież albo na religię, albo na etykę – bez możliwości nieuczestniczenia w obydwu tych przedmiotach. (…)

Biskupi rozmawiali też o posłudze katechisty. – To jest odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka, aby powoływać w naszej rzeczywistości katechistów. Ich posługa będzie związana z parafią i realizowana głównie w optyce nowej ewangelizacji – docierania do tych, którzy są gdzieś z boku, przeżywają różne kryzysy – wyjaśnił przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego.

Na zebraniu plenarnym poruszono także kwestię odpowiedzi Kościoła w Polsce na ewentualne potrzeby katechizacji dzieci ukraińskich, które przybyły do Polski w tych dniach w związku z trwającą agresją Rosji na Ukrainę. (…) W opublikowanym we wtorek komunikacie kwestię edukacji skierowanej do najmłodszych uchodźców z Ukrainy porusza Rada KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

Pełen tekst na stronie https://opoka.news/biskupi-rozpoczna-prace-nad-nowa-wersja-dyrektorium-katechetycznego.