Ogłoszenia – 2 Niedziela Wielkiego Postu – 2022-03-13

Informacja pobrana z rkalinowski.pl – Ogłoszenia – 2 Niedziela Wielkiego Postu – 2022-03-13

1. W tym tygodniu:

– 19 marca – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

1. W przyszłą niedzielę o godz. 8.45 Nowenna do św. Rafała Kalinowskiego, a następnie Msza św. składkowa w intencjach przedstawionych w nowennie.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne w ramach przygotowań do I Komunii świętej.
  3. Dzisiaj przed kaplicą są zbierane ofiary do puszek na misje.
  4. Caritas Archidiecezji Białostockiej włącza się do ogólnopolskiej akcji Caritas Polska „Paczka dla Ukrainy”. W akcję możemy zaangażować się najlepiej poprzez skompletowanie całej paczki według podanej listy. Jeśli z jakiegoś powodu jest to niemożliwe, to możemy włączyć się poprzez zakupienie wybranych produktów z listy, lub przez ofiarowanie dowolnej kwoty pieniężnej, która posłuży wolontariuszom na zakupienie brakujących produktów do skompletowania paczek. Prosimy o zapoznanie się z konkretną listą potrzebnych produktów. Znajduje się na stoliku za ławkami. Dostępna jest również na stronie Caritas. Są na niej głównie artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, a także artykuły higieniczne. Ważne, aby waga paczki nie przekraczała 18 kg. Paczki albo wybrane produkty prosimy dostarczyć w kartonach do kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 – 17.30. W dalszym ciągu prosimy o zgłaszanie się osób, które są gotowe udostępnić uchodźcom z Ukrainy mieszkanie lub pokój. Prosimy również zgłaszać, gdy ktoś przyjął już uchodźców lub chce przyjąć i w związku z tym potrzebuje jakiegoś wsparcia. Będziemy starali się temu wspólnie zaradzić.