II NIEDZIELA ADWENTU 5 grudnia 2021r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – II NIEDZIELA ADWENTU 5 grudnia 2021r.

1/ Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.00. Intencja dla KŻR – modlitwa za Straż Graniczną, Wojsko Polskie i Policję o bezpieczną służbę na granicy polsko – białoruskiej.
2/ Spotkanie dzieci z naszej parafii ze świętym Mikołajem, dziś po Mszy św. o godz. 11.30.
3/ Dziś taca na Kurię, a przed kościołem do puszki na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
4/ Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.
5/ Msze św. „Roratnie” o godz. 6.30 /oprócz sobót/. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz wszystkich wiernych do udziału. Prosimy o przychodzenie do kościoła z zapalonymi lampionami zarówno dzieci jak i osoby dorosłe.
6/ Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać u pana Tomasza – naszego organisty. Ofiara za opłatki to wdzięczność za Jego posługę w naszej parafii.
7/ Zachęcamy do nabywania świece „Caritas” – jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca duża – 20 zł, mała – 10 zł.
8/ Ukazał się nowy numer „Dróg Miłosierdzia”, którego lektura może być doskonałą pomocą w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana. Z tekstów zamieszczonych w miesięczniku można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy. W numerze znajduje się też list białostockiego misjonarza pracującego na Kubie, mówiący o niezwykle trudnej, aktualnej sytuacji mieszkańców tej wyspy.
9/ W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.
10/ Za tydzień, jak w każdą II niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na pokrycie kosztów zawiązanych z funkcjonowaniem parafii.