XX NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP 15 sierpnia 2021r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XX NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP 15 sierpnia 2021r.

1/ Dziś Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7.30. Błogosławieństwo ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.
2/ Dziś ofiary do puszki na katolickie Radio „i”
3/ Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii.
4/ Bóg zapłać rodzinie z naszej parafii za ofiarowane kwiaty do ołtarza, a Pani Annie Stasiewicz – Choinka za sprzątnięcie kościoła.
5/ Symbole Światowych Dni Młodzieży przybędą do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w poniedziałek 23 sierpnia br. o godz. 20.00. O godz. 21.00 będzie sprawowana Msza św., a po niej czuwanie modlitewne do późnych godzin nocnych. Pożegnanie Symboli nastąpi o godz. 7.00. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie ludzi młodych. Ufamy, że obecność Symboli w naszej Archidiecezji będzie impulsem do ożywienia życia duchowego młodzieży i ważnym etapem przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2023 roku w Lizbonie.
6/ Msza św. w 101. rocznicę Bitwy Białostockiej i sowieckiego mordu na mieszkańcach Białegostoku będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w niedzielę 22 sierpnia br. o godz. 18.00. Po Mszy św., której przewodniczyć będzie ks. bp Henryk Ciereszko, nastąpi modlitewne przejście z Sanktuarium do Krzyża-Pomnika znajdującego się przy ul. Gen. Maczka.
7/ Konsultacje społeczne on – line dotyczące kolejowej obwodnicy Białegostoku na terenie gminy Wasilków odbędą się 19 sierpnia 2021r. o godz. 18.00 na platformie teams. Wszystkie informacje szczegółowe, plany oraz hasło, link i ankieta konsultacyjna znajdują się na stronie internetowej Miasta i Gminy Wasilków www.wasilkow.pl
8/ W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Waldemar Wiszowaty. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.