Ogłoszenia – 2 Niedziela Wielkiego Postu – 2021-02-28

Informacja pobrana z rkalinowski.pl – Ogłoszenia – 2 Niedziela Wielkiego Postu – 2021-02-28

1. W tym tygodniu:
    • 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
    • 4 marca – Uroczystość św. Kazimierza Królewicza
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo Godziny Świętej.
  3. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa i do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę wieczorem Litania Loretańska będzie odmówiona wspólnie przed Mszą św.
  4. Dzisiaj przed kaplicą są zbierane ofiary do puszek na misje.
  5. W wielu naszych domach znajdują się zniszczone, czy też uszkodzone religijne przedmioty, z którymi tak naprawdę nie wiemy co zrobić. Często leżą gdzieś w kącie i pokrywają się kurzem. Nieraz niestety trafiają do śmietnika. Chcemy pomóc naszym Parafianom w pozbyciu się ich, albo przez nadanie im tak zwanego „drugiego życia”, albo przez utylizację z zachowaniem należnego szacunku. Dlatego od jutra w przedsionku kaplicy będzie wystawiony pojemnik, do którego można będzie złożyć niepotrzebne dewocjonalia: różańce, krzyże, obrazki, figurki i wszystkie tym podobne przedmioty.