I Niedziela Wielkiego Postu 21. 02. 21

Informacja pobrana z parafiakleosin.pl – I Niedziela Wielkiego Postu 21. 02. 21

Cytat tygodnia:
Jeżeli pragniesz, by się zrodziła pobożność w twej duszy, wzrastała miłość i zapał do rzeczy Bożych, oczyść ją z wszelkiego pożądania, miłości własnej i wynoszenia się tak, by ci wszystko było obojętne. Bo jak chory, wyrzuciwszy zepsutą materię, natychmiast czuje się lepiej i wraca mu apetyt, tak i ty również, tak postępując, ozdrowiejesz w Bogu. Bez tego zaś, choćbyś wiele czynił, nie postąpisz w doskonałości.
[św. Jan od Krzyża]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.21

• Wielki Post to okres pokutny w Kościele; Droga Krzyżowa w każdy piątek o 16:00 i 17:30. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedziele o 17:15. Bardzo serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa.
  • 19 marca w Uroczystszość świętego Józefa, zespół wokalny męski z naszej parafii wykona Akatyst ku czci świętego Józefa. Śpiew ten byłyby wykonany po mszy świętej wieczornej. Mamy już wielu mężczyzn do śpiewu ale jeszcze potrzebujemy. Chętni proszę zgłaszać się albo do proboszcza albo do organisty. Od soboty już zaczynają się próby. (Akatyst to forma śpiewanej poezji, hymnu ku czci świętych).