XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 1 września 2019r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 1 września 2019r.

1/ Dziś posługę duszpasterską rozpoczyna ks. Adam Turliński. Witamy Go serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej i prosimy Boga za wstawiennictwem św. Krzysztofa o obfitość Jego łask na trud podjętej pracy.
2/ Na zakończenie obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w dniu 1 września 2019 roku na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie wybije specjalnie na tę okazję przygotowany dzwon z przesłaniem Pamięć i Przestroga. Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zwróciła się z prośbą do księży biskupów, aby w tym samym momencie (godz. 14.00) rozbrzmiały dzwony kościelne we wszystkich diecezjach Polski. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki przychylił się do tej prośby i zaleca, aby dziś, o godz. 14.00 wybiły dzwony we wszystkich kościołach Archidiecezji Białostockiej. Niech będzie to jeden sposobów wspomnienia wszystkich ofiar najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.
3/ Jutro początek roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 (jutro nie będzie Mszy św. o godz. 6.30)
4/ Msze św. w tygodniu w naszym kościele będą celebrowane o godz. 6.30 i 18.00 (od poniedziałku do piątku). W soboty nie będzie Mszy św. porannych.
5/ W tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramenty i możliwość spowiedzi od godz. 17.00.
6/ Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 7 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak o godz. 7.30 sprzed naszego kościoła. Koszt 5zł. (znaczek + śpiewnik). Powrót indywidualny.
7/ W przyszłą niedzielę puszka na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.