KONCERT MIKOŁAJKOWY 2018

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – KONCERT MIKOŁAJKOWY 2018

Studenci Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina przygotowali charytatywny mikołajkowy koncert dla dzieci.  Na widowni zasiadło 150 podopiecznych Caritas Archidiecezji Białostockiej, ELEOS Kościoła Prawosławnego oraz Klubu „Dobra Nowina” Kościoła Chrześcijan Baptystów.

Motyw przewodni – cztery pory roku. Zabrzmiały utwory Vivaldiego, Edvarda Griega i oczywiście kolędy. Uczestnicy koncertu poznali brzmienie altówki, wiolonczeli, skrzypiec, akordeonu i fortepianu.  – To świetna okazja do umuzykalnienia dzieci, do wprowadzenia ich w świat instrumentów – podkreśla Ewa Gutkowska z Klubu „Dobra Nowina”, która przyjechała na Wydział Instrumentalno-Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego z 50-ciorgiem podopiecznych. Studenci poprowadzili też szereg zabaw muzykalno – integracyjnych, do których zapraszali najmłodszych.  – Boże Narodzenie to czas, kiedy dzielimy się dobrocią, życzliwością i uśmiechami – tak jak dziś dzielą się z nami studenci, autorzy  wydarzenia – mówił ks. Adam Kozikowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej. – Koncert mikołajkowy ma długą tradycję, ale nie odbywał się przez ostatnie dwa lata i miłym zaskoczeniem był dla nas telefon z propozycją, inicjatywą ponownego zorganizowania imprezy dla dzieci – podsumował.