WOLONTARIUSZE PZC ROZWIJAJĄ UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – WOLONTARIUSZE PZC ROZWIJAJĄ UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE

Za nami kolejna odsłona projektu dla wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas. 30 osób uczestniczyło w bezpłatnym szkoleniu z rozwijania umiejętności społecznych, finansowanym przez Caritas Polska i Jeronimo Martins w ramach programu „100 na 100”.

Jak mówić, by być zrozumianym i jak słuchać, by rozumieć? Podczas warsztatu rozwijającego umiejętności społeczne wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas Archidiecezji Białostockiej uczyli się między innymi, jak pracować i rozmawiać z trudnym podopiecznym czy jak skutecznie kwestować. Zastanawiali się też, czym jest wolontariat. – Zależało nam, by wolontariusze wynieśli z warsztatu nie tylko umiejętności potrzebne w pracy na rzecz Caritas, ale także przydatne w życiu prywatnym – podkreśla Marzena Grodzka, koordynator projektu Aktywizacja wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i osób starszych.

W planie jest także spotkanie z dietetykiem, połączone z warsztatami tworzenia zdrowych słodyczy oraz kurs pierwszej pomocy. W całej Polsce „Biedronka” finansuje 100 projektów na 100-lecie niepodległości Polski.

DSC_0367 (2)