TORNISTRY PEŁNE UŚMIECHÓW NA BIAŁORUSI

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – TORNISTRY PEŁNE UŚMIECHÓW NA BIAŁORUSI

W końcu mamy potwierdzenie, że Tornistry Pełne Uśmiechów dotarły do Caritas Diecezji Grodzieńskiej. Od miesiąca z przyborów szkolnych podarowanych przez darczyńców Caritas Archidiecezji Białostockiej korzystają  podopieczni świetlic Caritas na Białorusi.

– Dziękujemy tym wszystkim, którzy dzięki otwartości swoich gorących serc, przyczynili się do tej szczytnej akcji pomocy dzieciom – zwraca się do darczyńców tegorocznej akcji Tornister Pełen Uśmiechów dyrektor Caritas Diecezji Grodzieńskiej, ks. Roman Raczko.

Z Białegostoku na Białoruś na początku września wyjechało 200 plecaków. Darczyńcy Caritas Archidiecezji Białostockiej wypełnili je nie tylko zeszytami, piórnikami, linijkami i mazakami, ale także książkami, zabawkami i gadżetami.

– Jestem dumny i wdzięczny naszym darczyńcom, że hojnie odpowiedzieli na potrzeby naszych Rodaków na Białorusi. Mam nadzieję, że dzięki temu gestowi solidarności to będzie wyjątkowy, lepszy rok szkolny – podsumowuje ks. Adam Kozikowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Z Tornistrów Pełnych Uśmiechów korzystają dzieci i młodzież w Oszmianie, Ostrowcu, Grodnie, Lidzie i Smorgini.

– Plecaki sprawiły naszym podopiecznym sporo radości, ponieważ rodziców większości dzieci nie stać było na zakup niezbędnych pomocy szkolnych – napisała Irena Chlistowska z Caritas Diecezji Grodzieńskiej. – Te plecaki pomogły rozpocząć nowy rok szkolny w łączności z rówieśnikami z Polski, którzy okazali im tyle serca.

Plecaki i przybory szkolne otrzymali także podopieczni świetlic Caritas w Białymstoku, Kuźnicy, Sokółce i Supraślu. Caritas Archidiecezji Białostockiej włączyła się w ogólnopolską kampanię Tornister Pełen Uśmiechów po raz ósmy. Po raz pierwszy Tornistry z Białegostoku wyjechały na Wschód.

IMG_20180922_142450

iwona